Oddział Nr 1

Budynek Oddziału nr 1 Środowiskowego Domu Samopomocy "Mozaika"

Środowiskowy Dom Samopomocy „Mozaika”-Oddział nr 1-typ B i D

Oferta ośrodka skierowana jest do 45 osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną i autyzmem  oraz ich rodzin.

Ośrodek czynny jest w dni powszednie w godzinach 7.30 – 15.30. Proponuje wsparcie psychologiczne, psychoedukację, poradnictwo i pracę socjalną, terapię logopedyczną, rehabilitacje społeczną, fizjoterapię, opiekę pielęgniarską.

Terapia zajęciowa oraz treningi umiejętności społecznych i kształtowania samodzielności (dostosowane do możliwości, ograniczeń i potrzeb Uczestników) prowadzone są w 12 pracowniach: plastycznej, rękodzieła artystycznego, biurowej, komputerowej, ceramicznej, kulinarnej, florystyczno – ogrodniczej, Integracji Sensorycznej, muzycznej, klubiku żeglarskim, tkackiej i stolarskiej. Terapia również związana jest z porami roku: zimą uczestnicy mają możliwość jazdy na nartach i sankach, od wiosny do jesieni zwiększony jest nacisk na hortiterapię, a latem korzystają z nawigoterapii. Podopieczni maja do dyspozycji salonik wyposażony w komplet mebli wypoczynkowych, telewizor, odtwarzacz płyt CD lub specjalnie przygotowaną salę relaksacyjną zwaną salą wyciszeń.

Podczas pobytu w placówce wszyscy Uczestnicy objęci są treningiem funkcjonowania w życiu codziennym ze szczególnym uwzględnieniem czynności samoobsługowych w zakresie spożywania posiłków, korzystania z toalety, ubierani i rozbierania się, dbałości o wygląd zewnętrzny i nauki higieny. Uczestnicy Oddziału nr 1 spożywają śniadania i obiady na terenie placówki, ćwicząc samoobsługę.


Oddział nr 1 Środowiskowego Domu Samopomocy „Mozaika”-typ B i D

ul. Zbożowa 22A, 20-827 Lublin

telefon: 81 466 55 66

e-mail:


Pracownik koordynujący pracę Oddziału:

Tomasz Mazur

Psycholog:

Renata Lewandowska

Joanna Okoń

Pracownik socjalny:

Agnieszka Augustyniak – Podleśna

Logopeda:

Ewa Konefał-Racińska

Aleksandra Piechnik – Pomykała

Pielęgniarka:

Anna Goral

Terapeuci:

Anna Chacewicz

Iwona Dawicz

Andrzej Franczuk

Marcin Cąkała

Robert Bujek

Izabela Kostka

Katarzyna Kraśkiewicz

Instruktorzy terapii zajęciowej:

Barbara Jarosz

Eliza Wybierzyńska – Janiuk

Technik fizjoterapii:

Agnieszka Jusiuk

Skip to content