jaki, jaka, Kaja?

Powyższy tytuł to nie tylko gra słów i pytań – to też mini klucz do listopadowej wycieczki Uczestników Klubu Samopomocy Galeria do bieżących ekspozycji na terenie naszego miasta.

Po pierwsze jaki

i nie o pewne zwierzęta tu chodzi. Mowa o wystawie fotografii Andreasa Hürlimanna w Centrum Spotkania Kultur. Prezentacja opatrzona jest tytułem „Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów”. Zdjęcia bardzo szybko przenoszą nas w świat/miejsca, o których mowa w tytule. Jest bardzo konkretnie, rytmicznie i potężnie.

Po drugie jaka

to również Centrum Spotkania Kultur i wystawa pod tytułem „Społeczeństwo” prezentująca przykłady projektów i architektury po 1956, które miały wpływ na kształt obecnego/współczesnego Lublina. Czasem trudno uwierzyć że nasz „szare” bloki, place zabaw z ”rakietą” mają już swoją historię tak jak starożytne budowle. Tylko trochę krótszą.

Dużo zdjęć.

Po trzecie Kaja?

to już Galeria Gardzienice i ekspozycja opatrzona wieloznacznym tytułem „Ryszard Kaja. Teatralny Bar Świata Małopolskiego”.

Gęsty tłum prac, rysunków, szkiców, elementów scenografii i przede wszystkim plakatów z serii „Polska”, z których autor jest znany najbardziej. I rzeczywiście – jest trochę jak w barze – czasem bardzo krzykliwie, ciasno, prosto, kolorowo ale zaraz bardzo intymnie, nieśmiało i cicho.

Polecamy bardzo.

źródło i więcej prac:

www.ryszardkaja.pl/seria-plakat-polska-2/13

Skip to content