Uroczyste zakończenie sezonu artystycznego 2025/2026

19 czerwca Uczestnicy Oddziału numer 2 oraz Klubu Samopomocy „Przystań” wzięli udział w koncercie symfonicznym kończącym kolejny rok artystyczny Filharmonii Lubelskiej. Podczas wieczoru usłyszeliśmy dwa utwory w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FL pod batutą niezwykle cenionego dyrygenta – Marka Pijarowskiego a solistą był wybitny wiolonczelista – Tomasz Strahl. Artyści wykonali „Koncert wiolonczelowy h- moll, op. 104” Antonina Dvoraka będący jednym z najpiękniejszych w historii utworów na ten instrument oraz niezwykle dynamiczny „Koncert na orkiestrę” Witolda Lutosławskiego. Ten wyjątkowy wieczór w Filharmonii Lubelskiej był zwieńczeniem całego roku artystycznego 2025/2026, okazją do podsumowań oraz podziękowań dla muzyków i publiczności.
