Niezwykły koncert na Złotej

Śpiewająca grupa chóralna z dyrygentem i akompaniatorami oraz widzami w barokowym wnętrzu prezbiterium bazyliki

W poniedziałkowy wieczór 22 czerwca Uczestnicy Klubu Samopomocy „Przystań” wybrali się do Bazyliki oo. Dominikanów na ulicę Złotą 9 aby wysłuchać koncertu dyplomowego, który był egzaminem praktycznym z dyrygentury dla pięciu studentek kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej Instytutu Muzyki UMCS. Podczas koncertu wysłuchaliśmy utworów chóralnych w wykonaniu Chóru La Musica, Akademickiego Chóru UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej oraz Chóru Instytutu Muzyki UMCS. Dzięki wspaniałym umiejętnościom artystów a przede wszystkim dyplomantek, niezwykłe wnętrza Bazyliki wypełnił piękny śpiew a cappella oraz z akompaniamentem akordeonu i fortepianu, tworząc niezwykle podniosłą atmosferę potęgującą wyjątkowe przeżycia muzyczne.

Śpiewająca grupa chóralna z dyrygentem oraz siedzącymi widzami w barokowym wnętrzu prezbiterium bazyliki

Śpiewająca grupa chóralna z dyrygentem oraz widzami w barokowym wnętrzu prezbiterium bazyliki

 

Przejdź do treści